
FVF, PN 16, DN 100, With draining ball valve, Flange, 100
065B7734
FVF DN100 PN16 with Ball Valve mounted o
065B7734
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS compliance | Out of scope |
| Kvs values [m³/h] | 201.00 m³/h |
| Material Description | FVF DN100 PN16 with draining valve |
| Medium alternative | Glycolic water up to 50% |
| Mesh size [mm] | 1.18 mm |
| Number of meshes [n/cm²] | 25 |
| Permissible media | District heating/cooling circulation water |
| Pressure class | PN 16 |
| Pressure nominal [bar] | 16 bar |
| Product line | District Energy Controls |
| REACH 후보 목록 물질 | No |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Strainer type | With draining ball valve |
| 구분 | FVF DN100 PN16 with Ball Valve mounted o |
| 라벨 제품 | Yes |
| 매질 온도 [°C] [최대] | 150 °C |
| 매질 온도 [°C] [최소] | -10 °C |
| 사이즈 | DN 100 |
| 승인 표준 | DIN EN 1092-2 |
| 연결 유형 | Flange |
| 연결의 크기 | 100 |
| 재질 | Grey cast iron EN-GJL-250 (GG25) |
| 제품 유형 | FVF |
| 제품군 | Auxiliary Products |
| 직경 [mm] | 100 mm |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 27.2 킬로그램 |
| 순중량 | 23 킬로그램 |
| Volume | 90.86 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421555590 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |