
Screen and O-ring for FVR/FVR-D DN10-15
065B8247
Screen and O-ring for FVR/FVR-D DN10-15
065B8247
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Material Description | FVR Screen DN10-15 |
| Medium alternative | Glycolic water up to 50% |
| Mesh size [mm] | 0.50 mm |
| Number of meshes [n/cm²] | 50 |
| Permissible media | District heating/cooling circulation water |
| Product line | District Energy Controls |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| SCIP 서류 번호 | 5022516a-2a85-4d12-8da0-b33e64f9a0c8 |
| SCIP 서류 제품 이름 | 065B8247 |
| 구분 | Screen and O-ring for FVR/FVR-D DN10-15 |
| 라벨 제품 | Yes |
| 매질 온도 [°C] [최대] | 130 °C |
| 매질 온도 [°C] [최소] | -10 °C |
| 본체재료 | Stainless steel, EPDM |
| 제품 유형 | FVR Screens |
| 제품군 | Accessories - Auxiliary Products |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 0.006 킬로그램 |
| 순중량 | 0.004 킬로그램 |
| Volume | 0.012 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5710104042459 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |