
Screens DN40 PN16-25 Fine+gasket
065B7828
Screens DN40 PN16-25 Fine+gasket
065B7828
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Material Description | FVF Screen DN40 Fine Mesh |
| Medium alternative | Glycolic water up to 50% |
| Mesh size [mm] | 0.25 mm |
| Number of meshes [n/cm²] | 625 |
| Permissible media | District heating/cooling circulation water |
| Product line | District Energy Controls |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| REACH 후보 목록 물질 | No |
| 구분 | Screens DN40 PN16-25 Fine+gasket |
| 라벨 제품 | Yes |
| 매질 온도 [°C] [최대] | 350 °C |
| 매질 온도 [°C] [최소] | -10 °C |
| 본체재료 | Stainless steel mat. No 1.4301 |
| 제품 유형 | FV Screens - Fine |
| 제품군 | Accessories - Auxiliary Products |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 0.054 킬로그램 |
| 순중량 | 0.046 킬로그램 |
| Volume | 0.182 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421555965 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |