
Modular Metering Unit
267B0004
Heating/cooling set with ASV-PV include supply and return line, space for metering, prepared to be mounted in recess box
이 제품은 단종되었습니다.
제품은 더 이상 구매할 수 없지만 서비스 설명서, 도면 등을 포함한 제품에 대한 정보를 찾을 수 있습니다.
267B0004
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Metering unit |
| CE mark | No |
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differential pressure over the valve [kPa] [Max] | 250 KPa |
| Differential pressure over the valve [kPa] [Min] | 60 KPa |
| Differential pressure setting [kPa] [Min] | 20 KPa |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Factory setting [kPa] | 30 KPa |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | Heating set PV60 DN25 130 MMU |
| Meetering | Prepared for energy meter |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Pressure class | PN 16 |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Product line | Subsystems |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Supply temperature construction [˚C] | 95 °C |
| Valve body material | Brass |
| 구분 | Heating/cooling set with ASV-PV include supply and return line, space for metering, prepared to be mounted in recess box |
| 매질 온도 [°C] [최대] | 120 °C |
| 매질 온도 [°C] [최소] | 0 °C |
| 밸브 크기 | DN 25 |
| 연결 유형 | Internal thread |
| 제품 유형 | Modular Metering Unit |
| 제품군 | Metering unit |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 4 킬로그램 |
| 순중량 | 3.5 킬로그램 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Volume | 16.875 리터 |
| EAN/UPC | 5702424626914 |