
Modular Metering Unit
267B0001
Circulation set for modular metering unit, prepared to be mounted in recess box
이 제품은 단종되었습니다.
제품은 더 이상 구매할 수 없지만 서비스 설명서, 도면 등을 포함한 제품에 대한 정보를 찾을 수 있습니다.
267B0001
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Metering unit |
| CE mark | No |
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differential pressure over the valve [kPa] [Max] | 100 KPa |
| Disinfection function | No |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Factory setting [°C] | 50 °C |
| Flow max at dp=10kpa [m3/h] | 1.5 m³/h |
| In scope of WEEE | No |
| Integrated non-return valve | Yes |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Material Description | Circulation set MTCV15 MMU |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Product line | Subsystems |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| 구분 | Circulation set for modular metering unit, prepared to be mounted in recess box |
| 매질 온도 [°C] [최대] | 100 °C |
| 연결 유형 | Internal thread |
| 온도 설정 범위 [°C] [최대값] | 60 °C |
| 온도 설정 범위 [°C] [최분] | 35 °C |
| 제품 유형 | Modular Metering Unit |
| 제품군 | Metering unit |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 2.5 킬로그램 |
| 순중량 | 1.5 킬로그램 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Volume | 6.029 리터 |
| EAN/UPC | 5702424626884 |