
Termix One-Q, Type 3, DHW controller name: AVTQ
004B6027
Product Type: Termix One-Q, Type 3, 16 bar, 120 °C, AVTQ
004B6027
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Gray-lacquered steel sheet |
| Cover option | Included |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 1.0 bar |
| Depth with cover [mm] | 165 mm |
| Depth without cover [mm] | 155 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G ext. thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW circulation | Without |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | G ext. thread |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW controller name | AVTQ |
| DHW HEX type | T22-2 26/26 G3/4" VH |
| DHW pipe size | Ø18 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 470 mm |
| Height without cover [mm] | 468 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | Termix One type 3 w. AVTQ |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 서류 번호 | 713ab917-73b2-44f9-b5f0-623672ef6510 |
| SCIP 서류 제품 이름 | Termix One type 3 w. AVTQ |
| Station size type | Type 3 |
| Supply temperature construction [˚C] | 120 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 315 mm |
| Width without cover [mm] | 312 mm |
| 구분 | Termix One Type 3 m/Q20 m/Kab. |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | Termix One-Q |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 14 킬로그램 |
| 순중량 | 13 킬로그램 |
| Volume | 20.698 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5706560375484 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |