
Termix One-B, Type 2, DHW controller name: AVTB
004U3050
Product Type: Termix One-B, Type 2, 16 bar, 100 °C, AVTB
004U3050
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Gray-lacquered steel sheet |
| Cover option | Included |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 0.5 bar |
| Depth with cover [mm] | 165 mm |
| Depth without cover [mm] | 155 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G ext. thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW circulation | Without |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | G ext. thread |
| DHW Control type | Thermostatic |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 3.40 m³/h |
| DHW controller name | AVTB |
| DHW HEX type | T22-2 16/16 G3/4" VP |
| DHW pipe size | Ø18 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 430 mm |
| Height without cover [mm] | 428 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | TERMIX ONE TYPE2 M.SV |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 서류 번호 | 5b048626-4e83-4bce-9a64-520a0387715a |
| SCIP 서류 제품 이름 | TERMIX ONE TYPE2 M.SV |
| Station size type | Type 2 |
| Supply temperature construction [˚C] | 100 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 315 mm |
| Width without cover [mm] | 312 mm |
| 구분 | Termix One, Type 2 with Cover and Safety valve (10,0 bar) |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | Termix One-B |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 11 킬로그램 |
| 순중량 | 10 킬로그램 |
| Volume | 20.698 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5706560642272 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |