
Termix BV T, Type 8 T-CP, DHW controller name: AVTQ
IS99182328
Product Type: Termix BV T, Type 8 T-CP, 16 bar, 110 °C, AVTQ
IS99182328
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Circulation connection size | 3/4" |
| Circulation connection type | G int. Thread |
| Circulation pipe size | Ø18 |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | White-lacquered steel sheet |
| Cover option | Extra |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 1.0 bar |
| Depth with cover [mm] | 525 mm |
| Depth without cover [mm] | 340 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 1" |
| DH connection type | G int. Thread |
| DH pipe size | Ø28 |
| DHW circulation | Included |
| DHW connection size | 1" |
| DHW connection type | G int. Thread |
| DHW Control type | Thermostatic |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 3.20 m³/h |
| DHW controller name | AVTQ |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| DHW HEX type | T137H-1 60 G1"*20 H |
| DHW pipe size | Ø28 |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 1000 mm |
| Height without cover [mm] | 1000 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | Tengigrind BV- 8 T AVTQ-20 |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 서류 번호 | 0c8ba22b-151e-482b-8b64-67b0202bc877 |
| SCIP 서류 제품 이름 | Tengigrind BV- 8 T AVTQ-20 |
| Station size type | Type 8 T-CP |
| Supply temperature construction [˚C] | 110 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 950 mm |
| Width without cover [mm] | 800 mm |
| 구분 | BV-unit Type 8 T AVTQ-20 Bagplade |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | Termix BV T |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 50 킬로그램 |
| 순중량 | 45 킬로그램 |
| Volume | 0.156 입방미터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5706560665714 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |