
Termix BV E, Type 1, DHW controller name: ECL110
144H2897
Product Type: Termix BV E, Type 1, 16 bar, 120 °C, ECL110, VM2-32, AMV 30
144H2897
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Circulation connection size | 3/4" |
| Circulation connection type | Internal thread |
| Circulation pipe size | Ø18 |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Without |
| Cover option | No |
| Depth with cover [mm] | 0 mm |
| Depth without cover [mm] | 450 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 1 1/4" |
| DH connection type | G ext. thread |
| DH pipe size | DN32 |
| DHW Actuator | AMV 30 |
| DHW circulation | Yes |
| DHW connection size | 1 1/4" |
| DHW connection type | G ext. thread |
| DHW Control type | Electronic |
| DHW Control valve | VM2-32 |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 10.00 m³/h |
| DHW controller name | ECL110 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| DHW HEX type | XB59M-1 50 G2"*50 H |
| DHW pipe size | DN32 |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 0 mm |
| Height without cover [mm] | 1000 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | BV.Unit 32/32E |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 서류 번호 | fa551af7-cca0-4c6a-9654-dfbe1aa758a2 |
| SCIP 서류 제품 이름 | BV.Unit 32/32E |
| Station size type | Type 1 |
| Supply temperature construction [˚C] | 120 °C |
| Supply voltage [V] | 230.0 V |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 0 mm |
| Width without cover [mm] | 1500 mm |
| 구분 | BV.Unit 32/32E ECL110/116/Wall Model |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | Termix BV E |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 95 킬로그램 |
| 순중량 | 94 킬로그램 |
| Volume | 0.675 입방미터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5706561701176 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |