
DHW system, TD-CIR, TD-CIR, 33kW, pump, ECL, 33 kW
004X1786
TD-CIR 33KW 2WV-ECL INS-COVER WI
004X1786
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Allowed temperature [˚C] [Min] | 2 °C |
| Application type | Instantaneous DHW |
| Capacity [kW] | 33.0 kW |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Circulation connection size | G1 1/4" |
| Circulation connection type | Internal thread |
| Circulation pipe size | DN32 |
| Connection direction secondary | Vertical |
| Contains batteries | No |
| Cover material | EPP |
| Cover option | Yes |
| Current [A] [Max] | 4.0 A |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 1.0 bar |
| Depth without cover [mm] | 495 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DHW circulation | Yes |
| DHW circulation pump brand | WILO |
| DHW circulation pump type | Stratos Para Z 25/1-12 |
| DHW connection size | G1 1/4" |
| DHW connection type | Internal thread |
| DHW Control type | Electronic |
| DHW controller name | ECL 310 |
| DHW HEX type | XB59M-1 40 |
| DHW pipe size | DN32 |
| EU RoHS compliance | Out of scope |
| Flow circulation [m3/h] [Max] | 5.70 m³/h |
| Flow primary [m3/h] [Max] | 1.90 m³/h |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Flow secondary [m3/h] [Max] | 5.70 m³/h |
| HE connection size | Rp1 1/4" |
| HE connection type | Internal thread |
| HE pipe size | DN32 |
| Heating pump brand | Grundfos |
| Heating pump type | UPM GEO |
| Height without cover [mm] | 1830 mm |
| HEX DHW alloy | 1.4404 |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| Material Description | TD-CIR 33KW 2WV-ECL INS-COVER WI |
| P circulation [bar] [Max] | 0.72 bar |
| PED 카테고리 | § 4.3 |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Pressure primary [bar] [Max] | 10 bar |
| Pressure secondary [bar] [Max] | 10 bar |
| Product line | Heavy Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Substation version | TD-CIR, 33kW, pump, ECL |
| Supply temperature construction [˚C] | 90 °C |
| UL mark | No |
| Width without cover [mm] | 875 mm |
| 공급 전압 [V] AC | 230 V |
| 구분 | TD-CIR 33KW 2WV-ECL INS-COVER WI |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | TD-CIR |
| 제품군 | DHW system |
| 케이블 절연 물질 | EPP Foam |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 150 킬로그램 |
| 순중량 | 130 킬로그램 |
| Volume | 751.879 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162744215 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |