
EvoFlat WSS, Bottom, Brazed copper, Type 3
145G0298
EvoFlat Water Heater 3 TPC-M Circ. Cover
145G0298
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | No |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | White-lacquered In wall |
| Cover option | Included |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 2.0 bar |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G int. Thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW controller name | TPC-M |
| DHW HEX type | XB06H-1 60 |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| HE pipe size | Ø18 |
| Heat exchanger test pressure [bar] | 38 bar |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | EvoFlat Water Heater 3 TPC-M Circ. Cover |
| Mixing circuit - control | Thermostat |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Product line | Subsystems |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 3 |
| Supply temperature construction [˚C] | 95 °C |
| UL mark | No |
| 구분 | EvoFlat Water Heater 3 TPC-M Circ. Cover |
| 제품 유형 | EvoFlat WSS |
| 제품군 | Flat Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 16.14 킬로그램 |
| 순중량 | 14.94 킬로그램 |
| Volume | 78.736 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424654108 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |