
EvoFlat WSS, Bottom, 45 kW, Brazed stainless steel, Type 1
145G0219
EvoFlat WSS 1StS, DHW HEX stainless steel type 1, Summer bypass, with EPP cover
145G0219
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Air vent | Yes |
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | No |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | EPP |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 2.0 bar |
| Depth with cover [mm] | 150 mm |
| Depth without cover [mm] | 105 mm |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G int. Thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW capacity [kW] [Max] | 45 kW |
| DHW circulation | No |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | G int. Thread |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW controller name | TPC-M |
| DHW pipe size | Ø18 |
| Differential pressure controller | Integrated |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Heat exchanger test pressure [bar] | 38 bar |
| Heating system type | DHW only |
| Height with cover [mm] | 575 mm |
| Height without cover [mm] | 575 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed stainless steel |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | EvoFlat Water Heater 1StS TPC-M w/cover |
| Metering | Prepared for water and energy meter |
| Piping | Stainless steel |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Product line | Subsystems |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 1 |
| Strainer | Primary |
| Summer bypass | Yes |
| Supply temperature construction [˚C] | 95 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 545 mm |
| Width without cover [mm] | 545 mm |
| 구분 | EvoFlat WSS 1StS, DHW HEX stainless steel type 1, Summer bypass, with EPP cover |
| 제품 유형 | EvoFlat WSS |
| 제품군 | Flat Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 10.795 킬로그램 |
| 순중량 | 9.595 킬로그램 |
| Volume | 78.736 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424653989 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |