
EvoFlat WSA, Bottom, Brazed stainless steel, Type 3
145G0272
EvoFlat Water Heater A3StS TPC-M Circ.
이 제품은 단종되었습니다.
제품은 더 이상 구매할 수 없지만 서비스 설명서, 도면 등을 포함한 제품에 대한 정보를 찾을 수 있습니다.
유사한 제품을 찾고 있다면 제품 유형 페이지를 방문하여 동일한 제품 유형 내의 다른 옵션을 확인할 수 있습니다.: EvoFlat WSA
145G0272
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | EPP Foam |
| Cover option | Included |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 2.0 bar |
| Depth with cover [mm] | 150 mm |
| Depth without cover [mm] | 150 mm |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G int. Thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW circulation | Included |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW controller name | TPC-M |
| DHW pipe size | Ø18 |
| DHW re-circulation pump brand | Wilo |
| DHW re-circulation pump type | YONOS PARA Z15/7 RK |
| Height with cover [mm] | 600 mm |
| Height without cover [mm] | 595 mm |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed stainless steel |
| HEX heating brazed/gasketed material | Stainless steel |
| Material Description | EvoFlat Water Heater A3StS TPC-M Circ. |
| Mixing circuit - control | Thermostat |
| Number of households [Max] | 2 |
| Number of households [Min] | 1 |
| Package depth [mm] | 150 mm |
| Package height [mm] | 600 mm |
| Package width [mm] | 600 mm |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Product line | Subsystems |
| Station size type | Type 3 |
| Supply temperature construction [˚C] | 95 °C |
| Width with cover [mm] | 600 mm |
| Width without cover [mm] | 595 mm |
| 구분 | EvoFlat Water Heater A3StS TPC-M Circ. |
| 절연 물질 | EPP Foam |
| 제조사명 | Danfoss |
| 제품 유형 | EvoFlat WSA |
| 제품군 | Flat Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 18.514 킬로그램 |
| 순중량 | 17 킬로그램 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Volume | 82.11 리터 |
| EAN/UPC | 5702428551311 |