
EvoFlat TDV, Bottom, 49 kW, Brazed stainless steel, Type 2
145G0356
EvoFlat TDv W2 StS, Compact self-acting flat station for DHW with EPP cover, HEX stainless steel type 2
145G0356
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Air vent | Yes |
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | No |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | EPP |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 1.5 bar |
| Depth with cover [mm] | 130 mm |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G int. Thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW capacity [kW] [Max] | 49 kW |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | G int. Thread |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW controller name | TPC-M |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| DHW pipe size | Ø18 |
| Differential pressure controller | Integrated |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Heating capacity [kW] [Min] | 55 kW |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed stainless steel |
| HEX heating brazed/gasketed material | Stainless steel |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | EvoFlat TDV type 2 StS W EPP |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Product line | Subsystems |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 2 |
| Supply temperature construction [˚C] | 95 °C |
| UL mark | No |
| 구분 | EvoFlat TDv W2 StS, Compact self-acting flat station for DHW with EPP cover, HEX stainless steel type 2 |
| 제품 유형 | EvoFlat TDV |
| 제품군 | Flat Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 8.86 킬로그램 |
| 순중량 | 7.66 킬로그램 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Volume | 33.6 리터 |
| EAN/UPC | 5702424645236 |