
Akva Therm 22 (Electronic), Type 1, DHW controller name: ECL 310 / A217
145G0364
Product Type: Akva Therm 22 (Electronic), Type 1, 16 bar, 110 °C, ECL 310 / A217, VM2 20, AMV 30
145G0364
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| Capacity [kW] | 70.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Circulation connection size | 3/4" |
| Circulation connection type | External thread |
| Circulation pipe size | Ø18 |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | White-lacquered steel sheet |
| Depth with cover [mm] | 380 mm |
| Depth without cover [mm] | 365 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 1" |
| DH connection type | External thread |
| DH pipe size | Ø22 |
| DHW Actuator | AMV 30 |
| DHW capacity [kW] [Max] | 70 kW |
| DHW circulation | Yes |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | External thread |
| DHW Control type | Electronic |
| DHW Control valve | VM2 20 |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 4.00 |
| DHW controller name | ECL 310 / A217 |
| DHW HEX type | XB37M-1 30 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| DHW pipe size | Ø22 |
| DHW pump brand | Grundfos |
| DHW pump type | UPM3 Auto 15-70 130 |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 675 mm |
| Height without cover [mm] | 675 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | Akva Therm 22 M30 310/A217 EXPORT |
| Material Description (Short Te | Akva Therm 22 (A217), Type 1 |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 1 |
| Supply temperature construction [˚C] | 110 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 670 mm |
| Width without cover [mm] | 628 mm |
| 공급 전압 [V] AC | 230 V |
| 구분 | Akva Therm 22 M30 310/A217 EXPORT |
| 절연 물질 | EPDM |
| 제품 유형 | Akva Therm 22 (Electronic) |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 40 킬로그램 |
| 순중량 | 38 킬로그램 |
| Volume | 149.243 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424692681 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |