
Akva Lux II, Type 1, DHW controller name: PTC2+P
145G0136
Product Type: Akva Lux II, Type 1, 16 bar, 110 °C, PTC2+P
145G0136
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| Capacity [kW] | 57.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover option | White-lacquered steel sheet |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 2.0 bar |
| Depth with cover [mm] | 210 mm |
| Depth without cover [mm] | 190 mm |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | External thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW circulation | Optional |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | External thread |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 3.00 |
| DHW controller name | PTC2+P |
| DHW HEX type | XB06H-1 26 |
| DHW pipe size | Ø18 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Differential pressure controller | Integrated in control valve |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 463 mm |
| Height without cover [mm] | 463 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed stainless steel |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | Akva Lux II Vandvarmer H26SS ISOL |
| Material Description (Short Te | Akva Lux II, Type 1 |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 10 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 1 |
| Supply temperature construction [˚C] | 110 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 310 mm |
| Width without cover [mm] | 306 mm |
| 구분 | Akva Lux II, Type 1 |
| 절연 물질 | Polypropylene |
| 제품 유형 | Akva Lux II |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 9.5 킬로그램 |
| 순중량 | 9 킬로그램 |
| Volume | 35.784 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162511565 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |