
VXe Solo H HT (A237), Type 2, Heating controller name: ECL 310 / A237
145F4483
Product Type: VXe Solo H HT (A237), Type 2, 25 bar, 130 °C, ECL 310 / A237, AVQM 15, AMV 150
145F4483
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| Capacity [kW] | 47.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Polypropylene |
| Depth with cover [mm] | 315 mm |
| Depth without cover [mm] | 315 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | External thread |
| DH pipe size | DN 15 |
| Differential pressure controller | Integrated in control valve |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| HE connection size | 1" |
| HE connection type | Internal thread |
| HE pipe size | Ø22 |
| Heating Actuator | AMV 150 |
| Heating capacity [kW] | 47 kW |
| Heating control type | Electronic |
| Heating Control valve | AVQM 15 |
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 4.00 m³/h |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Heating controller name | ECL 310 / A237 |
| Heating HEX type | XB06H-1 40 |
| Heating pump brand | Grundfos |
| Heating pump type | UPM3 Flex AS 15-75 130 |
| Height with cover [mm] | 820 mm |
| Height without cover [mm] | 820 mm |
| HEX heating brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | VXe Solo H HT, ECL310/A237, Type 2 |
| Material Description (Short Te | VXe Solo H HT, Type 2 |
| Pressure nominal primary [bar] | 25 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 6 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 2 |
| Supply temperature construction [˚C] | 130 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 550 mm |
| Width without cover [mm] | 550 mm |
| 공급 전압 [V] AC | 230 V |
| 구분 | VXe Solo H HT, ECL310/A237, Type 2 |
| 절연 물질 | Polypropylene |
| 제품 유형 | VXe Solo H HT (A237) |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 38 킬로그램 |
| 순중량 | 36 킬로그램 |
| Volume | 173.91 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424659769 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |