
VXe Solo H (A237), Type 1, Heating controller name: ECL 310 / A237
145F4442
Product Type: VXe Solo H (A237), Type 1, 16 bar, 120 °C, ECL 310 / A237, AVQM 15, AMV 13
145F4442
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| Capacity [kW] | 20.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Polypropylene |
| Depth with cover [mm] | 315 mm |
| Depth without cover [mm] | 315 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | External thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| Differential pressure controller | Integrated in control valve |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| HE connection size | 3/4" |
| HE connection type | Internal thread |
| HE pipe size | Ø18 |
| Heating Actuator | AMV 13 |
| Heating capacity [kW] | 20 kW |
| Heating control type | Electronic |
| Heating Control valve | AVQM 15 |
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 1.60 m³/h |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Heating controller name | ECL 310 / A237 |
| Heating HEX type | XB06H-1 26 |
| Heating pump brand | Grundfos |
| Heating pump type | UPM3 Auto 15-70 130 |
| Height with cover [mm] | 785 mm |
| Height without cover [mm] | 785 mm |
| HEX heating brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | VXe Solo H, type 1, ECL310/A237 STW |
| Material Description (Short Te | VXe Solo H, Type 1, STW |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 6 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 1 |
| Supply temperature construction [˚C] | 120 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 550 mm |
| Width without cover [mm] | 550 mm |
| 공급 전압 [V] AC | 230 V |
| 구분 | VXe Solo H, ECL310/A237, Type 1, with safety function |
| 절연 물질 | Polypropylene |
| 제품 유형 | VXe Solo H (A237) |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 38 킬로그램 |
| 순중량 | 36 킬로그램 |
| Volume | 173.91 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424284893 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |