
VX Solo II H2 (A260), Type 2, Heating controller name: ECL 210 / A260
145F5010
Product Type: VX Solo II H2 (A260), Type 2, 16 bar, 110 °C, ECL 210 / A260, AHQM 15, AMV 13, VMV 15 / AMV 150
145F5010
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Additional information | Cover2x Safety functionPipe insulation |
| Application type | Indirect Heating |
| Capacity [kW] | 30.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Top and bottom |
| Connection direction secondary | Top and bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | White-lacquered steel sheet |
| Depth with cover [mm] | 380 mm |
| Depth without cover [mm] | 365 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | External thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| Differential pressure controller | Integrated in control valve |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Floor heating circuit - pump brand | Grundfos |
| Floor heating circuit - pump type | UPM3 Auto 15-70 130 |
| HE connection size | 3/4" |
| HE connection type | Internal thread |
| HE pipe size | Ø18 |
| Heating Actuator | AMV 13 |
| Heating capacity [kW] | 30 kW |
| Heating control type | Electronic |
| Heating Control valve | AHQM 15 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 1.60 m³/h |
| Heating controller name | ECL 210 / A260 |
| Heating HEX type | XB06H-1 40 |
| Heating pump brand | Grundfos |
| Heating pump type | UPM3 Auto 15-70 130 |
| Height with cover [mm] | 860 mm |
| Height without cover [mm] | 860 mm |
| HEX heating brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | VX-SOLO II H2 ECL310/A260 TYPE 2 2xSTW |
| Material Description (Short Te | VX Solo II H2, TYPE 2, 2xSTW |
| Mixing circuit - control | VMV 15 / AMV 150 |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 6 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 2 |
| Supply temperature construction [˚C] | 110 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 550 mm |
| Width without cover [mm] | 530 mm |
| 공급 전압 [V] AC | 230 V |
| 구분 | VX-SOLO II H2 ECL310/A260 TYPE 2 2xSTW |
| 절연 물질 | EPDM |
| 제품 유형 | VX Solo II H2 (A260) |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 45 킬로그램 |
| 순중량 | 43 킬로그램 |
| Volume | 219.555 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424639051 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |