
VX Solo 22 H OP, without controller, Type 1, Heating controller name: No Controller
145F5063
Product Type: VX Solo 22 H OP, without controller, Type 1, 16 bar, 120 °C, No Controller, AVQM 15, AMV 10
145F5063
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| Capacity [kW] | 44.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Top and bottom |
| Connection direction secondary | Top and bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Polypropylene |
| Depth with cover [mm] | 315 mm |
| Depth without cover [mm] | 315 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | External thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| Differential pressure controller | Integrated in control valve |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| HE connection size | 1" |
| HE connection type | Internal thread |
| Heating Actuator | AMV 10 |
| Heating control type | Electronic |
| Heating Control valve | AVQM 15 |
| Heating control valve kvs value [m³/h] | 4.00 m³/h |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Heating controller name | No Controller |
| Heating HEX type | XB37M-1 30 |
| Height with cover [mm] | 1037 mm |
| Height without cover [mm] | 1037 mm |
| HEX heating brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | VX Solo22H OP 44kW without ECL |
| Material Description (Short Te | VX Solo 22 H OP, w/o ECL |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Pressure nominal secondary [bar] | 6 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Station size type | Type 1 |
| Supply temperature construction [˚C] | 120 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 550 mm |
| Width without cover [mm] | 550 mm |
| 공급 전압 [V] AC | 230 V |
| 구분 | VX Solo 22 H OP, 44kW, without ECL |
| 제품 유형 | VX Solo 22 H OP, without controller |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 52 킬로그램 |
| 순중량 | 50 킬로그램 |
| Volume | 390.142 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162511541 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |