
Termix VX Snowmelting, Type 1, Heating controller name: AVTB
IS99501080
Product Type: Termix VX Snowmelting, Type 1, 10 bar, 110 °C, AVTB, AVTB, AVTB
IS99501080
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Indirect Heating |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction primary | Bottom |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover option | Without |
| Depth without cover [mm] | 310 mm |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DH connection size | 1" |
| DH connection type | G ext. thread |
| DH pipe size | Ø28 |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| HE connection size | 1" |
| HE connection type | G int. Thread |
| HE pipe size | Ø28 |
| Heating Actuator | AVTB |
| Heating control type | Thermostatic |
| Heating Control valve | AVTB |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Heating controller name | AVTB |
| Heating HEX type | T137H-1 70 G1"*20 H |
| Height without cover [mm] | 876 mm |
| HEX heating brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | TENGIGR SNJÓBR AVTB 50KW |
| Pressure nominal primary [bar] | 10 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 서류 번호 | d11e0649-0b91-48f9-bcf4-6438a17af985 |
| SCIP 서류 제품 이름 | TENGIGR SNJÓBR AVTB 50KW |
| Station size type | Type 1 |
| Supply temperature construction [˚C] | 110 °C |
| UL mark | No |
| Width without cover [mm] | 645 mm |
| 구분 | VX CS28 Snow melting m/AVTB 50 |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | Termix VX Snowmelting |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 30 킬로그램 |
| 순중량 | 29 킬로그램 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5706561534460 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |