
SonoCollect 111, Ethernet, null: ≥2 GB, M-tengibr.eining
014U1614
Smart metering data concentrators and repeaters
014U1614
Vöruupplýsingar
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| Aflgjafi | No, has to be added from accessories |
| China RoHS compliance | Yes |
| Configuration | Complete remote control via LAN or WAN (Internet) |
| Data storage | ≥2 GB |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE category | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Efni á skrá yfir umsóknarefni skv. REACH | No |
| EU RoHS compliance | Yes |
| EU RoHS exemption clause | No |
| Gagnasamskiptaviðmót | Ethernet |
| GSM | / |
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| In scope of WEEE | Yes |
| Lýsing | Smart metering data concentrators and repeaters |
| Material Description | SonoCollect 111 EB-M-250 |
| Product line | District Energy Controls |
| Reading ability [m] | 250 m |
| Type of AMR | Smart metering data concentrator |
| Uppsetning | DIN rail 3 units |
| Viðmótseining, rauf 1 | M-tengibr.eining |
| Vöruhópur | Meter reading / meter system |
| Vörutegund | SonoCollect 111 |
Almennar upplýsingar
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| Gross weight | 0.226 Kilogram |
| Net weight | 0.226 Kilogram |
| Volume | 2.016 Liter |
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424505745 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |