
Magnetventil, EV220W, Funktion: NO, G, 3/8, 1.6 m³/h, EPDM
042U413019
Medieanbefalinger: Water & Brine, Godkendelse: CE; WRAS, Husets materiale: Messing, Drift: Servostyret (membran), Antal veje: 2/2
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector, Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector, Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector
042U413019
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuator | W |
| Aktuatorstørrelse | 9mm clip-on W |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.35 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 9.0 mm |
| Anslået åbningstid, vand [ms] | 50 ms |
| Anslået lukketid, vand [ms] | 300 ms |
| Antal pr. pakkeformat | 15 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| CE-mærket | Yes |
| Cv-værdi [gal/min] | 1.850 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.200 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.000 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 2.900 psi |
| Drift | Servostyret (membran) |
| Driftsklar | Nej |
| Dysestørrelse [mm] | 10.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 3/8 in |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektrisk tilslutning | Spade DIN 43650-A |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.3 |
| Flow | Enkeltflow |
| Forsyningsspænding [V] AC | 24 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 24 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 24 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Funktion | NO |
| Godkendelse | CEWRAS |
| Husets materiale | Messing |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kv-værdi [m³/h] | 1.600 m³/h |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. medieviskositet [cSt] | 50 cSt |
| Maks. prøvetryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 217.5 psig |
| Material Description | Valve EV220W 10B G 38E NO000 AS024CS |
| Medieanbefalinger | Water & Brine |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -30 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 212 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -22 °F |
| Note om maks. driftstryk | WRAS - middel temp. maks. 50 °C |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgiv. temp. max. | 50 °C |
| Omgiv. temp. max. | 122 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | EPDM |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttype | EV220W |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 251bcd5a-3b75-4c2a-9b66-d0bbba166a77 |
| SCIP-dossier produktnavn | EV220W- solenoid valve |
| Specif. nøgle | EV220W 10B G 38E NO000 AS024CS |
| Spoletype | AS |
| Spoletype | Clip-on |
| Standardtilslutning | ISO 228-1 |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 9.5 W |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 7.0 W |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsmateriale | Messing |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/8 |
| Tilslutningstype | G |
| Typebetegnelse | EV220W 10 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.655 Kilogram |
| Nettovægt | 0.613 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428537643 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |