
Magnetventil, EV220S, Funktion: NC, G, 3/4, 5 m³/h, EPDM
042U491702
Medieanbefalinger: Water & Brine, Godkendelse: CE, Husets materiale: Messing, Drift: Servostyret (membran), Antal veje: 2/2
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Quick selector, EV220S, Quick selector, EV220S, Quick selector, EV220S
042U491702
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuator | S |
| Aktuatorstørrelse | 9 mm clip-on S |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.35 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 9.0 mm |
| Anslået åbningstid, vand [ms] | 100 ms |
| Anslået lukketid, vand [ms] | 400 ms |
| Antal pr. pakkeformat | 12 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| CE-mærket | Yes |
| Cv-værdi [gal/min] | 5.780 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.300 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.000 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 4.350 psi |
| Drift | Servostyret (membran) |
| Driftsklar | Nej |
| Dysestørrelse [mm] | 17.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 3/4 in |
| Elektrisk tilslutning | Spade DIN 43650-A |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.3 |
| Flow | Enkeltflow |
| Fluidagruppe | 1 |
| Funktion | NC |
| Godkendelse | CE |
| Husets materiale | Messing |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Kv-værdi [m³/h] | 5.000 m³/h |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. medieviskositet [cSt] | 50 cSt |
| Maks. prøvetryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 217.5 psig |
| Material Description | Valve EV220S 17B G34E NC000 AZ024DS |
| Medieanbefalinger | Water & Brine |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -30 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 212 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -22 °F |
| Omgiv. temp. max. | 50 °C |
| Omgiv. temp. max. | 122 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | EPDM |
| Parts program navn | EV220S |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspoleTilbehør til magnetventil |
| Produkttype | EV220S |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 5109bece-eeb9-4151-89cf-c63ee268441d |
| SCIP-dossier produktnavn | EV220S |
| Specif. nøgle | EV220S 17 G 34E NC000 AS024DS |
| Spoletype | AZ |
| Spoletype | Clip-on |
| Standardtilslutning | ISO 228-1 |
| Strømforbrug [W] DC | 6.5 W |
| Supply voltage [V] DC | 24.00 V |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsmateriale | Messing |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/4 |
| Tilslutningstype | G |
| Typebetegnelse | EV220S 17 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.777 Kilogram |
| Nettovægt | 0.001 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5714279432534 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |