
Spole til magnetventil, BE440AS, DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 420 - 440, Multipak
018F6179
Elektrisk tilslutning: DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 420 - 440, Frekvens [Hz]: 50 Hz, Kapsling (IP): IP20
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BB / BE / BF / BG / BN, BB / BE / BF / BG / BN, BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BB / BE / BF / BG / BN
018F6179
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 13.5 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 50 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| Dele inkl. | Hætte |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Driftsrating | Kontinuerlig |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Effektforbrug 50Hz [VA] | 20.0 VA |
| El-tilslutning | 3 x spader |
| Elektr. tilslutn. std. | EN175301-803 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6.3 mm x 0.8 mm |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stikplade |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Blå |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 440 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 420 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 440 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Min. [V] | 420 V |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkendelse | CEEACLLC CDC TYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP20 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | Coil BE440AS 420-440V 50Hz Cap |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 175 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overensstemmelse | EN 60730-1 |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV210BEV212BEV220B 15 - 50EV220B 6 - 22EV220B 65 - 100EV222BEV224BEV227BEV250BEV251B |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | BE440AS |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Rel. fugtighed [% RF] [Maks.] | 97 % RH |
| Rel. fugtighed [% RH] [Min.] | 0 % RH |
| Rel. fugtighed, forhold | Ingen kondensering |
| Reservedel nr. | 018F6179 |
| Spoledesignstandard | VDE 0580 |
| Spolefastgørelse | Clip-on |
| Spoletilslutning | DIN kabelsko |
| Spolevikling, isolationsklasse | Klasse H til IEC 85 |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 11.0 W |
| Typebetegnelse | BE440AS |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.281 Kilogram |
| Nettovægt | 0.266 Kilogram |
| Volume | 0.261 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423162505 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |