
Spole til magnetventil, BJ240BS, Tilslutningsboks, 0.2 m, Forsyningsspænding [V] AC: 240, Multipak
018F4134
Elektrisk tilslutning: Tilslutningsboks, Forsyningsspænding [V] AC: 240, Frekvens [Hz]: 60 Hz, Kapsling (IP): IP30
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BJ / BX / BT / BU, BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BJ / BX / BT / BU, BJ / BX / BT / BU
018F4134
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 13.5 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 35 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | Frie ledninger |
| Elektr. tilslutn. std. | UL50E KLASSE 2 |
| Elektrisk tilslutning | Tilslutningsboks |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Forsyningsspænding [V] AC | 240 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 240 V |
| Forureningsgrad | 3 |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkendelse | C UL US LISTEDLLC CDC TYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kabel | 8.00 in |
| Kabellængde [m] | 0.200 m |
| Kapsling (IP) | IP30 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | Coil BJ240BS 240V 60Hz Junction Box |
| Nema rating (~) | 2 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 120 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overensstemmelse | UL 429 |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV210BEV215BEV220B 15 - 50EV220B 6 - 22EV225BEV245BEV250B |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | BJ240BS |
| Rammedesign | Ekst. metalframme |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Rel. fugtighed [% RF] [Maks.] | 97 % RH |
| Rel. fugtighed [% RH] [Min.] | 0 % RH |
| Rel. fugtighed, forhold | Ingen kondensering |
| Reservedel nr. | 018F4134 |
| Spoledesignstandard | UL 429 |
| Spolefastgørelse | Clip-on |
| Spoletilslutning | Tilslutningsboks |
| Spolevikling, isolationsklasse | Klasse H til IEC 85 |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 16.0 W |
| Typebetegnelse | BJ240BS |
| UL godkendelse filnavn | MH29671 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.392 Kilogram |
| Nettovægt | 0.39 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.295 Liter |
| EAN/UPC | 5702428890724 |