
Spole til magnetventil, BX208BS, Rørmuffe, 2.5 m, Forsyningsspænding [V] AC: 208, Multipak
018F4133
Spole til magnetventil, Produkttype: BX208BS, Forsyningsspænding [V] AC: 208, Kapsling (IP): IP54, Kabellængde [m]: 2.5, Spoletilslutning: 1/2", Aktuatorstørrelse: 13.5 mm
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BJ / BX / BT / BU, BA, BD, BB, BE, BF, BG, BN, BO, BJ, BX, BY, BQ, AM, AZ, AS, AP, BJ / BX / BT / BU, BJ / BX / BT / BU
018F4133
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 13.5 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | Frie ledninger |
| Elektr. tilslutn. std. | UL50E KLASSE 4 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 1/2" |
| Elektrisk tilslutning | Rørmuffe |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Forsyningsspænding [V] AC | 208 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 208 V |
| Forureningsgrad | 3 |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkendelse | C UL US LISTEDLLC CDC TYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kabel | 98.00 in |
| Kabellængde [m] | 2.500 m |
| Kapsling (IP) | IP54 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | Coil BX208BS 208V 60Hz Hub 2.5m Cable |
| Nema rating (~) | 4 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 120 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overensstemmelse | UL 429 |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV210BEV215BEV220B 15 - 50EV220B 6 - 22EV225BEV245BEV250B |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | BX208BS |
| Rammedesign | Ekst. metalframme |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Rel. fugtighed [% RF] [Maks.] | 97 % RH |
| Rel. fugtighed [% RH] [Min.] | 0 % RH |
| Rel. fugtighed, forhold | Ingen kondensering |
| Reservedel nr. | 018F4133 |
| Spoledesignstandard | UL 429 |
| Spolefastgørelse | Clip-on |
| Spoletilslutning | 1/2" |
| Spolevikling, isolationsklasse | Klasse H til IEC 85 |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 16.0 W |
| Typebetegnelse | BX208BS |
| UL godkendelse filnavn | MH29671 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.407 Kilogram |
| Nettovægt | 0.325 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.797 Liter |
| EAN/UPC | 5702428890717 |