
Spole til magnetventil, AY024C, Forsyningsspænding [V] AC: 24, Multipak
042N4236
Spole til magnetventil, Produkttype: AY024C, Forsyningsspænding [V] AC: 24, Kapsling (IP): IP00, Spoletilslutning: US 0.25 in stik, Aktuatorstørrelse: 9 mm
042N4236
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 9 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 0,25" |
| Elektrisk tilslutning | US-stikplade |
| Energiforbrug [W] | 8.0 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Blå |
| Forsyningsspænding [V] AC | 24 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Godkendelse | cURus |
| Identisk produkt | 042N8236 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP00 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Material Description | Coil AY024C 24V 50/60Hz Ext.Fram M/P 24 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 120 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV220S |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttype | AY024C |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Spoletilslutning | US 0.25 in stik |
| Typebetegnelse | Coil for Solenoid valve |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.105 Kilogram |
| Nettovægt | 0.096 Kilogram |
| Volume | 0.089 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423272419 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |