
Spole til magnetventil, AY120C, US-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 110 - 120, Multipak
042N4233
Elektrisk tilslutning: US-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 110 - 120, Frekvens [Hz]: 50/60 Hz, Kapsling (IP): IP00
042N4233
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 9 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Effektforbrug 50Hz [VA] | 16.0 VA |
| Effektforbrug 60Hz [VA] | 16.0 VA |
| El-tilslutning | 2 x spade terminaler |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 0,25" |
| Elektrisk tilslutning | US-stikplade |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Blå |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 120 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 110 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 120 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Min. [V] | 110 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 120 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Min. [V] | 110 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Godkendelse | LLC CDC TYSKcURus |
| Identisk produkt | 042N8233 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP00 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Material Description | Coil AY120C 110-120V 50/60Hz Ext. Frame |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 120 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overensstemmelse | UL 429 |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV220S |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | AY120C |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reservedel nr. | 042N4233 |
| Spolefastgørelse | Clip-on |
| Spoletilslutning | US 0.25 in stik |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 8.0 W |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 8.0 W |
| Typebetegnelse | AY120C |
| UL godkendelse filnavn | MH29671 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.106 Kilogram |
| Nettovægt | 0.096 Kilogram |
| Volume | 0.098 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423272426 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |