
Spole til magnetventil, AB012C, DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 12, Multipak
042N0805
Elektrisk tilslutning: DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 12, Frekvens [Hz]: 50/60 Hz, Kapsling (IP): IP00
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: AB, AB, AB
042N0805
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 9 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| El-tilslutning | 3 x spader |
| Elektr. tilslutn. std. | EN175301-803 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6.3 mm x 0.8 mm |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stikplade |
| Energiforbrug [W] | 4.5 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Forsyningsspænding [V] AC | 12 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 12 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 12 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP00 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Material Description | Coil AB012C 12V 50/60Hz Spade |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 122 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV210AEV220AEV310A |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | AB012C |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Spolefastgørelse | Fingerskrue |
| Spoletilslutning | DIN kabelsko |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 4.5 W |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 4.5 W |
| Typebetegnelse | AB012C |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.062 Kilogram |
| Nettovægt | 0.053 Kilogram |
| Volume | 0.087 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423064854 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |