
Termostat, MBC 8100
061B812266
Temperaturområde [°C]: 50 - 100, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Følertype: Fjernføler, Kapsling (IP): IP65
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBC 8000 / MBC 8100
061B812266
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmsignal | Stigende |
| Antal pr. pakkeformat | 6 stk. |
| Armering | Ja |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. type | Fast (maks. værdi) |
| Differens (FS) [K] | 4.0 K |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | M20 |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fabriksindst. type | Dedikeret |
| Fabriksindstilling (FS) [°C] | 95.0 °C |
| Følerstørrelse (Ø x L) [in] | 1/2 x 2 in |
| Følerstørrelse (Ø x L) [mm] | 13 x 50 mm |
| Følertype | Fjernføler |
| Fyldningstype | Adsorption |
| Godkendelse | ABSBVCCCCCSCEDNVEACGLKRSLLC CDC EURO-TYSKLRLVDNKKRINARMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapil. rør længde | 78 3/4 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 2000 mm |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=0.5 A, 250 VDC13=12 W, 125 V |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Længde på følerlomme min. [mm] | 65 mm |
| Maks. følertemperatur [°C] | 200 °C |
| Maks. følertemperatur [°F] | 392.0 °F |
| Material Description | MBC 8100 Thermostat M/6 |
| Min. følerlommelængde [in] | 2 9/16 in |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Termostat |
| Produktoplysninger | Termostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | MBC 8100 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 18ff26a2-cbcf-44c1-8f28-74e482b38eed |
| SCIP-dossier produktnavn | MBC 8100 8000 Temperature Switch |
| Specif. nøgle | 2231-2A02000 |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | 50 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 212 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | 122 °F |
| Tilslutning til lomme/slange | M 18 x 1.5 |
| Udstyr | Armeret kapillarrør |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.761 Kilogram |
| Nettovægt | 0.394 Kilogram |
| Volume | 3.48 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423198405 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |