
Pressostat, MBC 5100
061B025266
Reg. område: -0.2 - 10, Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Kapsling (IP): IP65, Maks. driftstryk [bar]: 15
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBC 5000 / MBC 5100
061B025266
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 32 stk. |
| Bristetryk [bar] | 30.0 bar |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diff.@Maks. indstillingsområde [bar] | 0.60 bar |
| Diff.@Min. indstillingsområde [bar] | 0.40 bar |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Godkendelse | BVCCCCCSCEDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDRoHSRoHS KinaTYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=0.5 A, 250 VDC13=12 W, 125 V |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 220 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 218.0 psig |
| Material Description | MBC 5100 Pressure Switch M/32 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 85 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 185 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Pressostat |
| Produktoplysninger | Pressostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | MBC 5100 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reguleringsområde [bar] Pe [Maks.] | 10.00 bar |
| Reguleringsområde [bar] Pe [Min.] | -0.20 bar |
| Reguleringsområde [MPa] Pe [Maks.] | 1.00 MPa |
| Reguleringsområde [MPa] Pe [Min.] | -0.02 MPa |
| SCIP-dossier nr. | 69958bd3-3b22-42dc-aa8a-888e92c5e7e8 |
| SCIP-dossier produktnavn | MBC 5100 5000 Pressure Switch |
| Specif. nøgle | 1411-2DB04S |
| Tryk han/hun | Hun |
| Trykfølingselement | Bælge |
| Tryktilslutn. note | Med flange |
| Tryktilslutn. std. | ISO 228-1 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Yderligere information | Stainless Steel Base |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.433 Kilogram |
| Nettovægt | 0.354 Kilogram |
| Volume | 0.647 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428550017 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |