
Tryktransmitter, MBS 1250, 0 bar - 500 bar, 0 psi - 7250 psi
063G1882
Tryktilslutn. type: UNF, Tryktilslutn. str.: 7/16-20, Specif. nøgle: MBS 1250-3715-C3BD08
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1200 / MBS 1250, MBS 1200 / MBS 1250
063G1882
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 1 |
| + forsyning | Stift 2 |
| + udgang | Stift 4 |
| Antal pr. pakkeformat | 48 stk. |
| Bristetryk [bar] | 4000.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 58000 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | DT04 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | Deutsch |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | Deleted Sensor MBS 1250-3715-C3BD08 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 125 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 2100.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 30000 psig |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pin surface material | Au |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1250 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1250-3715-C3BD08 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 30.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 12.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 500.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 7250.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | SAE J1926/2 |
| Tryktilslutn. str. | 7/16-20 |
| Tryktilslutn. type | UNF |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Voltage |
| Udgangssignal [V] [Maks.] | 10.0000 V |
| Udgangssignal [V] [Min.] | 0.0000 V |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.063 Kilogram |
| Nettovægt | 0.052 Kilogram |
| Volume | 0.097 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428881609 |
| Proposition 65 | No significant risk |