
Tryktransmitter, MBS 1250, 0 bar - 400 bar, 0 psi - 5801.51 psi
063G1593
Elektrisk tilslutning: M12 x 1, Tryktilslutn. type: M, Tryktilslutn. str.: 14 x 1.5, Specif. nøgle: MBS 1250-3611-C1FA21
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1200 / MBS 1250, MBS 1200 / MBS 1250
063G1593
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 3 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 48 stk. |
| Bristetryk [bar] | 4000.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 58000 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 60947-5-2 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | M12 x 1 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Identisk produkt | 063G4593 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | Deleted Sensor MBS 1250-3611-C1FA21 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 1200.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 17000 psig |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pin surface material | Au |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1250 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1250-3611-C1FA21 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 30.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 8.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 400.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 5801.51 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | ISO 9974-2 |
| Tryktilslutn. str. | 14 x 1.5 |
| Tryktilslutn. type | M |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.066 Kilogram |
| Nettovægt | 0.065 Kilogram |
| Volume | 0.086 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423296958 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |