
Tryktransmitter, DST P92C, 0 bar - 400 bar, 0 psi - 5800 psi
078G6014
Elektrisk tilslutning: M12 x 1, Tryktilslutn. type: UNF, Tryktilslutn. str.: 9/16-18, Specif. nøgle: DST P92C-5036-1-Z-EA-BD11
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Tryktransmittere, Tryktransmittere
078G6014
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 3 |
| + forsyning | Stift 2 |
| Antal pr. pakkeformat | 45 stk. |
| Bitrate kBit/sek. | 125 |
| Bristetryk [bar] | 4000.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 58000 psig |
| BUS Pin High (+) | Pin 4 |
| BUS Pin Low (-) | Pin 5 |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. komment. | PBT |
| Elektr. tilslutn. std. | IEC 61076-2-101 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 5 pin |
| Elektrisk tilslutning | M12 x 1 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | CE |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Material Description | Deleted Sensor DST P92C-5036-1-Z-EA-BD11 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 185 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -104 °F |
| Node-ID | 1 |
| Nøjagtighed TEB [-25-80°C] ±FS | 1.5 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Nøjagtighed TEB [-40-80°C] ±FS | 2.5 % RH |
| Nøjagtighed TEB [0-80°C] ±FS | 1.0 % RH |
| Opstartstid [ms] | 40 ms |
| Overtryk, maks. [bar] | 800.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 11603 psig |
| Pakkeformat | Multipak |
| PE, hus | Pin 1 |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | DST P92C |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | DST P92C-5036-1-Z-EA-BD11 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 400.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 5800.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | SAE 6 |
| Tryktilslutn. str. | 9/16-18 |
| Tryktilslutn. type | UNF |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | CAN-open |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.057 Kilogram |
| Nettovægt | 0.052 Kilogram |
| Volume | 0.109 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428047326 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |