
Tryktransmitter, MBS 3300, 0.34 bar - 1.51 bar, 5 psi - 22 psi
060G6767
Tryktilslutn. type: M, Tryktilslutn. str.: 14 x 1.5, Specif. nøgle: MBS 3300-D711-E8CD14-3
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 3300 / MBS 3350, MBS 3300 / MBS 3350
060G6767
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - forsyning | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 20 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. komment. | A1-3.1-Sn Ø31 |
| Elektr. tilslutn. std. | ISO 15170 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 3 pin |
| Elektrisk tilslutning | Bayonet |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | ATEXC UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 22.40 |
| Indeholder batterier | No |
| Just. nulpunkt/span | Nej |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | 32 °F |
| Lavt clip-niveau | 0.00 |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | DELETED Sensor MBS 3300-D711-E8CD14-3 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -20 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -4 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omfattet af WEEE | No |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 7.0 bar |
| Overtryk, maks. [psi] | 102 psi |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 3300 |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 3300-D711-E8CD14-3 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 1.51 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.34 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 22.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 5.00 psi |
| Tryktilslutn. note | Specielt lavt tryk |
| Tryktilslutn. std. | ISO 6149-2 |
| Tryktilslutn. str. | 14 x 1.5 |
| Tryktilslutn. type | M |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 32.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.131 Kilogram |
| Nettovægt | 0.115 Kilogram |
| Volume | 0.251 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428546034 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |