
Tryktransmitter, MBS 3350, 0 bar - 400 bar, 0 psi - 5800 psi
060G6424
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 3350-3631-A9GB04-1
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 3300 / MBS 3350, MBS 3300 / MBS 3350
060G6424
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 14 stk. |
| Bemærkninger | WITH VITON GASKET |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Male and Female |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | M20 |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 22.40 |
| Indeholder batterier | No |
| Just. nulpunkt/span | Nej |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | 32 °F |
| Lavt clip-niveau | 3.60 |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.50 % RH |
| Material Description | DELETED Sensor MBS 3350-3631-A9GB04-1 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 1500.0 bar |
| Overtryk, maks. [psi] | 21755 psi |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 3350 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 3350-3631-A9GB04-1 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Sealed gauge |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 400.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 5800.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-EISO 1179-2 (Form E) |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.207 Kilogram |
| Nettovægt | 0.187 Kilogram |
| Volume | 0.42 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428911443 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |