
Tryktransmitter, MBS 3350, 0 bar - 6 bar, 0 psi - 87 psi
060G6330
Elektrisk tilslutning: Kabel, Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 3350-1811-F4GB04-2
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 3300 / MBS 3350, MBS 3300 / MBS 3350
060G6330
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Sort |
| + forsyning | Brun |
| Antal pr. pakkeformat | 8 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. komment. | Skærmet skib |
| Elektrisk tilslutning | Kabel |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 22.40 |
| Indeholder batterier | No |
| Just. nulpunkt/span | Nej |
| Kabel | 79.00 in |
| Kabellængde [m] | 2.000 m |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | 32 °F |
| Lavt clip-niveau | 3.60 |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | DELETED Sensor MBS 3350-1811-F4GB04-2 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omfattet af WEEE | Yes |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -30 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -30 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 36.0 bar |
| Overtryk, maks. [psi] | 522 psi |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 3350 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 3350-1811-F4GB04-2 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 6.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 87.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-EISO 1179-2 (Form E) |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.349 Kilogram |
| Nettovægt | 0.307 Kilogram |
| Volume | 1.232 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428882644 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |