
Tryktransmitter, MBS 3350, 0 bar - 552 bar, 0 psi - 8000 psi
060G3913
Tryktilslutn. type: M, Tryktilslutn. str.: 14 x 1.5, Specif. nøgle: MBS 3350-CP26-G3CD04-9
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 3300 / MBS 3350, MBS 3300 / MBS 3350
060G3913
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| + udgang | Stift 3 |
| Antal pr. pakkeformat | 20 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. komment. | A3-3.1-AU Ø31- grøn |
| Elektr. tilslutn. std. | ISO 15170 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 3 pin |
| Elektrisk tilslutning | Bayonet |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | ATEXC UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 98.00 |
| Indeholder batterier | No |
| Just. nulpunkt/span | Nej |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | 32 °F |
| Lavt clip-niveau | 4.00 |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | 0..8000 PSIA 10-90%V Bayonet M14X1.5 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.3 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [psi] | 21755 psi |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 3350 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| Ratiometrisk V-forsyning [%] [Maks.] | 90.0 % RH |
| Ratiometrisk V-forsyning [%] [Min.] | 10.0 % RH |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 3350-CP26-G3CD04-9 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 5.50 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 4.50 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Absolute |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 552.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 8000.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | Specielt højtryk |
| Tryktilslutn. std. | ISO 6149-2 |
| Tryktilslutn. str. | 14 x 1.5 |
| Tryktilslutn. type | M |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 32.0 mm |
| Udgang sign. | Ratio metric |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.135 Kilogram |
| Nettovægt | 0.127 Kilogram |
| Volume | 0.264 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423215737 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |