
Tryktransmitter, DST P40M, 0 bar - 100 bar, 0 psi - 1450 psi
078G5031
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/2, Specif. nøgle: DST P40M-3011-A1GB08-1
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: DST P40M, DST P40M, DST P40M
078G5031
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 20 stk. |
| Bristetryk [bar] | 200.0 bar |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 9 |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCEDNV∙GLKRNKK |
| Godkendelsesstandard | E10,IACS 7 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Material Description | DELETED Sensor DST P40M-3011-A1GB08-1 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 85 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -15 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 85 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Overtryk, maks. [bar] | 150.0 bar |
| Pakkeformat | Multipak |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | DST P40M |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 6b078679-471a-4330-8fd4-d63473b641b0 |
| SCIP-dossier produktnavn | Sensor DST P40I + M |
| Specif. nøgle | DST P40M-3011-A1GB08-1 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Sealed gauge |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 100.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 1450.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | ISO 1179-2 |
| Tryktilslutn. str. | 1/2 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.166 Kilogram |
| Nettovægt | 0.139 Kilogram |
| Volume | 0.253 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162280225 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |