
Tryktransmitter, DST P30M, 0 bar - 10 bar, 0 psi - 145 psi
076G1028
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: DST P30M-2011-A6FB04-4
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Tryktransmittere, Tryktransmittere
076G1028
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 14 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Male and Female |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fejlsignalniveau | 21.50 |
| Godkendelse | ATEXC UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 20.50 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Lavt clip-niveau | 3.80 |
| Material Description | MBS3150 MARINE. MBS3150-2011-6BB04 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 60.0 bar |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | DST P30M |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| Specif. nøgle | DST P30M-2011-A6FB04-4 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 10.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 145.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-G |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.198 Kilogram |
| Nettovægt | 0.156 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.395 Liter |
| EAN/UPC | 5715162485262 |