
Tryktransmitter, DST P30M, 0 bar - 6 bar, 0 psi - 87 psi
076G1013
Tryktilslutn. type: Flange, Specif. nøgle: DST P30M-1811-A1CD28-3
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Tryktransmittere, Tryktransmittere
076G1013
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 14 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Male and Female |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 9 |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fejlsignalniveau | 21.50 |
| Godkendelse | ATEXC UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 20.50 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Lavt clip-niveau | 3.80 |
| Material Description | DELETED Sensor DST P30M-1811-A1CD28-0 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 36.0 bar |
| Overtryk, maks. [psi] | 522 psi |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | DST P30M |
| Pulsationsdæmper | No |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| Specif. nøgle | DST P30M-1811-A1CD28-3 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| Tryk han/hun | Hun |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 6.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 87.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | Blokadapter med flange |
| Tryktilslutn. str. | Port Ø2.5 |
| Tryktilslutn. type | Flange |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.37 Kilogram |
| Nettovægt | 0.324 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.411 Liter |
| EAN/UPC | 5702424535896 |