
Tryktransmitter, MBS 9300, -100 mbar - 0 mbar, -1.45 psi - 0 psi
064G5259
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 9300-Q811-A1GB04-1
064G5259
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Anbefalet monteringsmoment [Nm] | 25 Nm |
| Antal pr. pakkeformat | 20 stk. |
| Bristetryk [bar] | 50.0 bar |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 9 |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Holdbarhed P @ 10-90% FS | 10000000 |
| Hysterese og repeterbarhed ±FS[%] | 0.10 % RH |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | Sensor MBS 9300-Q811-A1GB04-1 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -20 °C |
| Monteringsplaceringsfejl @ 180° ±FS(%) | 0.50 % RH |
| Nøjagtighed @ ref. temp. ±FS typ. [%] | 1.00 % RH |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Opbevaringstemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Opbevaringstemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Opbevaringstemperaturområde [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Opbevaringstemperaturområde [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 3.5 bar |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pressure range [mbar] [max] | 0.00 mbar |
| Pressure range [mbar] [min] | -100.00 mbar |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 9300 |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Referencetemperatur [°C] | 25 °C |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 9300-Q811-A1GB04-1 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| TEB inde i CTR ±FS [%] | 2.00 % RH |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 0.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | -1.45 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-E |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.175 Kilogram |
| Nettovægt | 0.161 Kilogram |
| Volume | 0.253 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428666619 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |