
Tryktransmitter, MBS 9300, 0 mbar - 70 mbar, 0 psi - 1.02 psi
064G5209
Tryktilslutn. type: M, Tryktilslutn. str.: 14 x 1.5, Specif. nøgle: MBS 9300-B611-A0FA09-2
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 9300, MBS 9300
064G5209
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Anbefalet monteringsmoment [Nm] | 25 Nm |
| Antal pr. pakkeformat | 20 stk. |
| Bristetryk [bar] | 50.0 bar |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Holdbarhed P @ 10-90% FS | 10000000 |
| Hysterese og repeterbarhed ±FS[%] | 0.10 % RH |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 80 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | DELETED Sensor MBS 9300-B611-A0FA09-2 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -20 °C |
| Monteringsplaceringsfejl @ 180° ±FS(%) | 0.80 % RH |
| Nøjagtighed @ ref. temp. ±FS typ. [%] | 1.50 % RH |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Opbevaringstemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Opbevaringstemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Opbevaringstemperaturområde [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Opbevaringstemperaturområde [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 3.5 bar |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pressure range [mbar] [max] | 70.00 mbar |
| Pressure range [mbar] [min] | 0.00 mbar |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 9300 |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Referencetemperatur [°C] | 25 °C |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 9300-B611-A0FA09-2 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 9.00 V |
| TEB inde i CTR ±FS [%] | 3.00 % RH |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 1.02 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. std. | ISO 6149-2 |
| Tryktilslutn. str. | 14 x 1.5 |
| Tryktilslutn. type | M |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.14 Kilogram |
| Nettovægt | 0.129 Kilogram |
| Volume | 0.253 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428876827 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |