
Tryktransmitter, MBS 1650, 0 bar - 100 bar, 0 psi - 1450 psi
063G5835
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 1650-3015-A0GB04-1
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650
063G5835
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| + udgang | Stift 3 |
| Antal pr. pakkeformat | 50 stk. |
| Bristetryk [bar] | 2000.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 29000 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Identisk produkt | 063G2835 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | Deleted Sensor MBS 1650-3015-A0GB04-1 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 300.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 4300 psig |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Pin surface material | Sn |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1650 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1650-3015-A0GB04-1 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 30.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 12.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 100.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 1450.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-E |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Voltage |
| Udgangssignal [V] [Maks.] | 10.0000 V |
| Udgangssignal [V] [Min.] | 0.0000 V |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.067 Kilogram |
| Nettovægt | 0.053 Kilogram |
| Volume | 0.098 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5714279915884 |
| Proposition 65 | No significant risk |