
Tryktransmitter, MBS 1650, 0 bar - 10 bar, 0 psi - 145 psi
063G5821
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 1650-2011-A0GB04
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650
063G5821
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 3 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 48 stk. |
| Bristetryk [bar] | 400.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 5800 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | Angular connector |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | DELETED Sensor MBS 1650-2011-A0GB04 I/50 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 30.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 435 psig |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Pin surface material | Sn |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1650 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1650-2011-A0GB04 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 8.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 10.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 145.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-E |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.072 Kilogram |
| Nettovægt | 0.064 Kilogram |
| Volume | 0.091 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162438459 |
| Proposition 65 | No significant risk |