
Tryktransmitter, MBS 1600, 0 bar - 10 bar, 0 psi - 145 psi
063G2904
Elektrisk tilslutning: M12 x 1, Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 1600-2011-C1GB04
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650
063G2904
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 4 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 48 stk. |
| Bristetryk [bar] | 400.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 5800 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 60947-5-2 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | M12 x 1 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | Del - Sensor MBS 1600-2011-C1GB04 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 30.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 435 psig |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pin surface material | Au |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1600 |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1600-2011-C1GB04 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 8.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 10.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 145.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-E |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.063 Kilogram |
| Nettovægt | 0.051 Kilogram |
| Volume | 0.098 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162462966 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |