
Tryktransmitter, MBS 1650, 0 bar - 600 bar, 0 psi - 8700 psi
063G2903
Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 1650-3811-C7GB04-1
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650
063G2903
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 48 stk. |
| Bristetryk [bar] | 4000.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 58000 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | DT04 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 3 pin |
| Elektrisk tilslutning | Deutsch |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | Deleted Sensor MBS 1650-3811-C7GB04-1 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 212 °F |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 2100.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 30000 psig |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pin surface material | Sn |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1650 |
| Pulsationsdæmper | Yes |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1650-3811-C7GB04-1 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 8.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 600.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 8700.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-E |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.064 Kilogram |
| Nettovægt | 0.054 Kilogram |
| Volume | 0.086 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162439128 |
| Proposition 65 | No significant risk |