
Tryktransmitter, MBS 1600, 0 bar - 400 bar, 0 psi - 5800 psi
063G2258
Elektrisk tilslutning: M12 x 1, Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Specif. nøgle: MBS 1600-3611-C1GB04
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650, MBS 1600 / MBS 1650
063G2258
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift 2 |
| + forsyning | Stift 1 |
| Antal pr. pakkeformat | 48 stk. |
| Bristetryk [bar] | 4000.0 bar |
| Bristetryk [psig] | 58000 psig |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 60947-5-2 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 4 pin |
| Elektrisk tilslutning | M12 x 1 |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | -40 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | -40 °F |
| Material Description | Deleted Sensor MBS 1600-3611-C1GB04 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 800.0 bar |
| Overtryk, maks. [psig] | 11600 psig |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pin surface material | Au |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 1600 |
| Pulsationsdæmper | No |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Responstid, maks. [ms] | 1 ms |
| Specif. nøgle | MBS 1600-3611-C1GB04 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 32.00 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 8.00 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Gauge (relative) |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 400.00 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.00 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 5800.00 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 0.00 psi |
| Tryktilslutn. note | A |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-E |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 22.0 mm |
| Udgang sign. | Current |
| Udgangssignal [mA] [Maks.] | 20 mA |
| Udgangssignal [mA] [Min.] | 4 mA |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.064 Kilogram |
| Nettovægt | 0.063 Kilogram |
| Volume | 0.097 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428516778 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |