
Tryktransmitter, MBS 3200, 0.3 bar - 1.5 bar, 4.35 psi - 21.75 psi
060G7527
Tryktilslutn. type: M, Tryktilslutn. str.: 14 x 1.5, Specif. nøgle: MBS 3200-R826-F9FA09-1
060G7527
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| - Fælles | Stift B |
| + forsyning | Stift A |
| + udgang | Stift C |
| Antal pr. pakkeformat | 14 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Egensikker | Nej |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Han |
| Elektr. tilslutn. komment. | Frie ledninger |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 3 pin |
| Elektrisk tilslutning | Deutsch |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| Godkendelse | C UL US UL RecognizedCE |
| Højt clip-niveau | 98.00 |
| Indeholder batterier | No |
| Just. nulpunkt/span | Nej |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°C] [Min.] | 0 °C |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Maks.] | 212 °F |
| Kompenseret temperaturinterval [°F] [Min.] | 32 °F |
| Lavt clip-niveau | 4.00 |
| Linearitetsafvigelse BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Material Description | Sensor MBS 3200-R826-F9FA09-1 |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -40 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 257 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -40 °F |
| Membran | Nej |
| Nøjagtighed, Max. ±FS | 1.00 % RH |
| Nøjagtighed, typ. ±FS | 0.5 % RH |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 125 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 257 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overtryk, maks. [bar] | 9.0 bar |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Sensing Solutions |
| Produktgruppe | Følere |
| Produktnavn | Tryktransmitter |
| Produkttype | MBS 3200 |
| Pulsationsdæmper | No |
| Ratiometrisk V-forsyning [%] [Maks.] | 90.0 % RH |
| Ratiometrisk V-forsyning [%] [Min.] | 10.0 % RH |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Responstid, maks. [ms] | 4 ms |
| SCIP-dossier nr. | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| SCIP-dossier produktnavn | AKS/MBS |
| Specif. nøgle | MBS 3200-R826-F9FA09-1 |
| Supply voltage [V] DC [max] | 5.50 V |
| Supply voltage [V] DC [min] | 4.50 V |
| Tryk han/hun | Han |
| Trykenhed ref. | Absolute |
| Trykområde [bar] [Maks.] | 1.50 bar |
| Trykområde [bar] [Min.] | 0.30 bar |
| Trykområde [psi] [Maks.] | 21.75 psi |
| Trykområde [psi] [Min.] | 4.35 psi |
| Tryktilslutn. std. | DIN 3852-EISO 1179-2 (Form E) |
| Tryktilslutn. str. | 14 x 1.5 |
| Tryktilslutn. type | M |
| Tryktilslutning HEX [mm] | 27.0 mm |
| Udgang sign. | Ratio metric |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.164 Kilogram |
| Nettovægt | 0.14 Kilogram |
| Volume | 0.411 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424494711 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |